Naša Farnosť

Okolo roku 1280 rehoľníci Božieho hrobu, ktorí sa nachádzali na území mesta mali za potrebu vybudovať si Kostol.

Fotogaléria

Pozrite si našu fotogalériu, kde nájdete fotky z udalostí našej farnosti. 

Najnovšie fotky

Napíšte nám

Kontaktujte nás cez náš kontaktný formulár. Rýchla a jednoduchá forma ako nás môžeťe osloviť.

Liturgický program

 

Program a čas svätých omší  a pobožností v Hanušovciach n/T aj na filiálkach - v Pavlovciach, v Radvanovciach, v Babií a v Medziankach.

 

Kalendár

Páči sa vám stránka?

áno, páči sa mi - 67.9%
nie, nepáči sa mi - 3.6%
chcelo by to ešte doladiť - 28.6%
neviem to posúdiť - 0%

Celkový počet hlasov: 28
Hlasovanie je ukončené o: 14 sep 2016 - 00:00

Prihlasenie

Kto je on-line

Práve tu je 56 návštevníkov a žiadni členovia on-line

ŠTATISTIKA

TOPlist

Kalvária

Hanušovská Kalvária


Iniciatívou veriacich a vtedajšieho farára Jána Švec-Bilého, bola farská záhrada v r. 1995 prestavaná na Kalváriu. Do zeme bolo osadených 14 drevených krížov, o ktorých starostlivosť sa prihlásilo a svojim podpisom sa zaviazalo starať 14 rodín z farnosti. V roku 2004 sa začala na Kalvárii stavať kaplnka a bola slávnostne posvätená v r. 2007. V pôstnom období sa na Kalvárii pravidelne v nedele v popoludňajších hodinách konajú krížové cesty za početnej účasti veriacich. Na sviatok Povýšenia Sv. Kríža, ktorý je 14. septembra, sa v kaplnke Kalvárie slávi odpustová sv. omša a Slávnosť Panny Márie Sedembolestnej, ktorá pripadá vždy na druhý deň, sa takisto slávi na Kalvárii. 
 
 
Interiér kaplnky zdobí drevený kríž a drevená plastika Sedembolestnej Panny Márie. V kaplnke sa nachádza aj pevný kamenný oltár a ambona. Okrem toho, že sa Kalvária stala miestom pre krížové cesty a bohoslužby, hlavne v letných mesiacoch je čoraz častejšie využívaná k prechádzkam a oddychu, kde sa dá v tieni stromov a v blahodárnom tichu načerpať nielen duchovná, ale aj fyzická sila. Občas možno na Kalvárii stretnúť skupiny žiakov základnej školy, alebo birmovancov, alebo deti pripravujúce sa na I. sv. prijímanie, ktorí spolu so svojimi katechétmi toto miesto využívajú pre demonštračnú katechézu.
 

Webdizajn

Martin Antuš

Najlepšie Web stránky a E-shop.

Read More

Fotografické služby

Martin Antuš

Svadby-krsty-stužkové-Pr.Sv.Prijimania.

Read More